Neden Katılmalısınız? - İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı

 

Mobilya Sektörünün Dev Buluşmasında Siz De Yerinizi Alın!

Firmanızın mobilya sektöründeki konumunu güçlendirmek, portföyünüze yeni müşteriler eklemek, yeni iş bağlantıları kurmak ve marka bilinirliğinizi artırmak için İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’nın sizlere sunduğu fırsatları geç olmadan yakalayın. Şimdi yerinizi ayırın ve IIFF2025 ile firmanızın dünyaya açılmasına tanık olun.

IIFF Her Geçen Yıl Daha Güçlü

IIFF2025 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı, 21-25 Ocak 2025’te TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezin de eş zamanlı olarak organize edilecek. Geçtiğimiz yıl 156 ülkeden yirmi beş bin yabancı iş insanını ağırlayan IIFF2025 bu sene hedefini 150 den fazla ülkeden 30 bini aşkın yabancı iş insanını ağırlamak olarak belirledi. 

Neden IIFF2025?

Binden fazla katılımcısı üç binden fazla markası ile iki fuar merkezinde aynı anda organize edilen IIFF2025 katılımcılarına, firmalarının ürün ve hizmetlerini dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerine tanıtma imkânı sunuyor.

 

Türkiye’de Mobilya Sektörü

2023 yılında 4.6 milyar dolarlık ihracat yapan Türk mobilya sektörü, 2024 yılı için 5 milyar dolarlık ihracat rakamı hedefledi. Dünya mobilya ihracatında onuncu sıradan altıncı sıraya yükselen Türkiye'ye son yıllarda ciddi bir talep geliyor. 167 ülkede ciddi manada bilinen Türk mobilyası 200 gümrük bölgesine yaptığı ihracat ile ülkemizin en çok ihracat yapan sektörleri arasında yer alıyor.

 

Geniş Ürün Grubu

İki fuar merkezinde ürün gruplarına göre ayrılmış salonlarda nitelikli iş bağlantıları kurma fırsatı yakalayın. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde Lüks Mobilyalar, Bebek-Çocuk ve Genç Odası Mobilyaları, Modern-Modüler Mobilyalar ve Aydınlatma ürünleri sergilenirken; İstanbul Fuar Merkezin de Modern-Modüler Mobilyalar, Ofis-Okul-Eğitim Mobilyaları, Bahçe Mobilyaları, Yatalar/Bazalar ve Aksesuarlar sergilenecek.

 

Mobilya Sektörünün Yükselen Yıldızı: Türk Mobilyası

Son zamanlarda dünya mobilya sektörünün ihracat rakamlarında en hızlı yükselen ülkesi Türkiye oldu. Öncelikli hedefi mobilya ihracatında ilk 10 a girmek olan Türkiye 6. Sıraya kadar yükseldi. Türk Mobilyasının yeni hedefi dünyada mobilya sektöründe ilk 5 ülkeden biri olmak. Mobilya ihracatının en önemli gücü haline gelen İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı ise 150 den fazla ülkeden gelen sektör profesyonellerini ağırlayarak ülke ihracatına büyük katkı sağlıyor. 

2024 Yılı IIFF

Geçtiğimiz fuarda 144.196 toplam ziyaretçiyi ağırlayan IIFF2024 katılımcı ve ziyaretçilerinden tam not aldı. 250 bin metrekareye yakın stant alanında bine yakın katılımcısı ile kapılarını ziyaretçilerine açan IIFF2024 altı gün boyunca ülke ekonomisine katkı sundu.